Gminny Klub Sportowy w Luzinie
sekcja Biegu na Orientację

Sprawozdania roczne




SPRAWOZDANIE

z działalności sekcji Biegu na Orientację

za rok 2016

 

 

Ø  Sekcja BnO istnieje już 25 lat. Na dzień 31 grudnia 2016 roku sekcja liczyła 55 członków zapisanych w GKS Luzino

Ø  32 zawodników posiada licencje i jest zarejestrowanych w Polskim  Związku Orientacji Sportowej.

Ø  W minionym roku zawodnicy naszego klubu startowali w 46 różnych zawodach na różnych szczeblach, na terenie całego kraju, wielokrotnie stając na podium. Łącznie naliczyliśmy 333 osobostarty.

 

                - 19 marca - Strzebielino - "Puchar Luzina - wiosna 2016"

                                (17 zawodników)

                - 2 kwietnia – Gdynia – Mistrzostwa Województwa w biegu długodystansowym

                               (14 zawodników)

                - 9 kwietnia – Osiek – „Puchar Osieka”

                               (4 zawodników)

                - 10 kwietnia – Grudziądz – Mistrzostwa Pomorza i Kujaw

                               (5 zawodników)

                - 17 kwietnia – Suwałki – Mistrzostwa Polski w biegu długodystansowym

                               (4 zawodników)

                - 22-24 kwietnia – Warszawa – „Warszawska Mila”

                               (1 zawodnik)

                - 30 kwietnia – Sobótka – zawody międzynarodowe „O-Games 2016” klasyk

                               (6 zawodników)

                - 1 maja – Wrocław – zawody międzynarodowe „O-Games 2016” sprint

                               (6 zawodników)

                - 2 maja – Oborniki Śląskie – zawody międzynarodowe „O-Games 2016” średni

                               (6 zawodników)

                - 21 maja –Kwidzyn – Mistrzostwa Województwa – sprint

                               (11 zawodników)

                - 22 maja – Kwidzyn – Mistrzostwa Województwa – średni

                               (11 zawodników)

                - 4-5 czerwca – Łódź-Uniejów – Mistrzostwa Polski w biegach sprinterskich

                               (8 zawodników)

                - 30 czerwca – 2 lipca – Pruchnik – zawody międzynarodowe „Grand Prix Polonia”

                               (4 zawodników)

                - 6-10 lipca – Kraków – zawody międzynarodowe „Puchar Wawelu”

                               (6 zawodników)

                - 6 sierpnia - Barłomino - "Puchar Luzina - lato 2016"

                                (12 zawodników)

                - 12-14 sierpnia – Wejherowo – zawody międzynarodowe „Puchar Bałtyku”

                               (4 zawodników)

                - 19-21 sierpnia – Bąkowo – „Grand Prix Pomorza”

                               (5 zawodników)

                - 3-4 września – Jakuszyce – Mistrzostwa Polski – klasyk, sztafeta pokoleń

                               (11 zawodników)

                - 10-11 września - Elbląg – Puchar Pomorza + Puchar Elbląga

                                (11 zawodników)

                - 17-18 września – Batorz k/Lublina – Mistrzostwa Polski – klasyk + sztafety

                               (11 zawodników)

                - 24 września – Gniewowo – „Puchar Pomorza”

                               (3 zawodników)

                - 25 września – Gniewowo – Mistrzostwa Województwa w biegu klasycznym

                               (9 zawodników)

                - 1-2 października – Zielona Góra - Mistrzostwa Polski - nocne + średni

                               (8 zawodników)

                - 8-9 października – Gdańsk/Gdynia/Łężyce - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

                               (9 zawodników)

                - 15 października - Luzino - "Puchar Luzina - jesień 2016"

                               (12 zawodników)

                - 22 października - Luzino - "Puchar Luzina - zima 2016"

                               (5 zawodników)

 

 

 

 

 

 

Ø  Zawodnicy naszego klubu w minionym roku 114 razy stawali na podium.

Ø  W zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy aż 27 medali:

o    24 na Mistrzostwach Województwa (9 x złotych, 5 x srebrnych, 10 brązowych)

o    3 na Mistrzostwach  Polski (3 x złote)

Ø  Za swoje wysokie wyniki osiągane w minionym roku, dwie zawodniczki naszego klubu zdobyły klasy sportowe:

o    Marlena Wieleba               – II klasa

o    Karolina Graczyk              – III klasa

Ø  W rankingu wojewódzkim nasi zawodnicy zajmują miejsca w pierwszej trójce:

o    Ryszard Jakielaszek          - I msc

o    Marlena Wieleba                               - I msc

o    Karolina Graczyk              - II msc

o    Magda Pipka                      - III msc  

Ø  Również w rankingu ogólnopolskim  zawodnicy naszego klubu znajdują się w pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczy w Polsce:

o    Ryszard Jakielaszek          - II msc

o    Marlena Wieleba                               - IV msc

Ø  Jako klub sportowy jesteśmy w III Lidze Ogólnokrajowej i to na wysokim czwartym miejscu.

Ø  Ponadto zdobyto 7,67 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu, co przeliczy się na dofinansowanie klubu w przyszłym roku przez Pomorską Federację Sportu

Ø  Oprócz udziału w zawodach na terenie całego kraju sekcja nasza jak co roku zorganizowała cztery rundy otwartych zawodów wojewódzkich pod nazwą „Puchar Luzina”, w których oprócz zawodników zaawansowanych startują także zawodnicy początkujący, dla których jest to pierwszy z wielu koniecznych warunków do zrealizowania, aby wstąpić do GKS Luzino. Łącznie w Pucharze Luzina w roku 2016 startowało 130 zawodników.



Miejsca na podium w roku 2016
zawodnikow GKS Luzino
w roku 2016
       
Jakielaszek Ryszard Mistrzostwa Polski - średni Zielona Góra złoty medal
Mistrzostwa Polski - nocne Zielona Góra złoty medal
Klubowe Mistrzostwa Polski - klasyk Jakuszyce złoty medal
Mistrzostwa Województwa - sprint Kwidzyn złoty medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E1 - średni Elbląg złoty medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E2 - klasyk Elbląg złoty medal
Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg złoty medal
Puchar Osieka Osiek I msc
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Grudziądz I msc
"O-Games 2016" sprint Wrocław I msc
"O-Games 2016" średni Oborniki Śląskie I msc
"O-Games 2016" - klasyfikacja końcowa Oborniki Śląskie I msc
Puchar Wawelu - E2 - klasyk Kraków I msc
Puchar Wawelu - klasyfikacja końcowa  Kraków I msc
Grand Prix Pomorza - E3 Bąkowo I msc
Grand Prix Pomorza - klasyfikacja końcowa Bąkowo I msc
Puchar Elbląga - klasyfikacja końcowa Elbląg I msc
Puchar Wawelu - E4 - klasyk Kraków II msc
Grand Prix Pomorza - E1 Bąkowo II msc
Grand Prix Pomorza - E2 Bąkowo II msc
Warszawska Mila - E1 Warszawa III msc
Warszawska Mila - E2 Warszawa III msc
Warszawska Mila - klasyfikacja końcowa Warszawa III msc
"O-Games 2016" klasyk Sobótka III msc
Grand Prix Polonia - E1 Pruchnik III msc
Grand Prix Polonia - E3 Pruchnik III msc
Puchar Wawelu - E1 - średni Kraków III msc
Puchar Wawelu - E5 - klasyk Kraków III msc
ranking ogólnopolski   II msc
ranking wojewódzki   I msc
       
Graczyk Karolina Mistrzostwa Województwa - długi dystans Gdynia złoty medal
Mistrzostwa Województwa - sprint Kwidzyn złoty medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - średni Kwidzyn złoty medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E1 - średni Elbląg złoty medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E2 - klasyk Elbląg złoty medal
Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg złoty medal
Puchar Elbląga - klasyfikacja końcowa Elbląg I msc
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino II msc
ranking wojewódzki   II msc
III klasa sportowa    
       
Wieleba Marlena Mistrzostwa Wojewodztwa - średni Kwidzyn złoty medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - długi dystans Gdynia srebrny medal
Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg srebrny medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - sprint Kwidzyn brązowy medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E1 - średni Elbląg brązowy medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E2 - klasyk Elbląg brązowy medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Grudziądz I msc
Grand Prix Polonia - E2 Pruchnik I msc
Puchar Osieka Osiek I msc
"O-Games 2016" sprint Wrocław II msc
"O-Games 2016" - klasyfikacja końcowa Oborniki Śląskie II msc
Puchar Wawelu - E2 - klasyk Kraków II msc
Grand Prix Pomorza - E2 Bąkowo II msc
Grand Prix Pomorza - E3 Bąkowo III msc
"O-Games 2016" klasyk Sobótka III msc
Puchar Wawelu - E1 - średni Kraków III msc
Puchar Wawelu - klasyfikacja końcowa Kraków III msc
Puchar Elbląga - klasyfikacja końcowa Elbląg III msc
ranking wojewódzki   I msc
ranking ogólnopolski   IV msc
II klasa sportowa    
       
Landowska Aneta Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg złoty medal
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - E1 - średni Elbląg brązowy medal
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino I msc
Puchar Luzina - lato 2016 Barłomino II msc
Bieg sprinterski przy Mistrzostwach Polski  Uniejów II msc
Puchar Luzina - zima 2016 Luzino III msc
       
Pipka Magda Mistrzostwa Województwa - średni Kwidzyn srebrny medal
Mistrzostwa Województwa - długi dystans Gdynia srebrny medal
Mistrzostwa Województwa - sprint Kwidzyn srebrny medal
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino I msc
Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino I msc
ranking wojewódzki   III msc
       
Kankowska Dominika Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg srebrny medal
Puchar Luzina - lato 2016 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - zima 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino II msc
       
Borychowski Mariusz Mistrzostwa Województwa - średni Kwidzyn srebrny medal
Grand Prix Polonia - E2 Pruchnik II msc
Grand Prix Polonia - E3 Pruchnik II msc
Grand Prix Pomorza - E2 Bąkowo III msc
Grand Prix Polonia - klasyfikacja końcowa Pruchnik III msc
       
Streng Agnieszka Mistrzostwa Wojewodztwa - długi dystans Gdynia brązowy medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - klasyk Gniewowo brązowy medal
Bieg sprinterski przy Mistrzostwach Polski  Uniejów I msc
Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - zima 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino I msc
       
Nowacki Zbigniew Mistrzostwa Wojewodztwa - sprint Kwidzyn brązowy medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - średni Kwidzyn brązowy medal
       
Kołodzik Rafał Mistrzostwa Wojewodztwa - klasyk Gniewowo brązowy medal
Puchar Luzina - lato 2016 Barłomino I msc
Puchar Bałtyku - E2 Wejherowo I msc
Puchar Bałtyku - E3 Wejherowo I msc
Puchar Bałtyku - klasyfikacja końcowa Wejherowo II msc
Puchar Pomorza Gniewowo III msc
       
Lange Weronika Mistrzostwa Wojewodztwa - klasyk Gniewowo brązowy medal
Puchar Luzina - lato 2016 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - zima 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino III msc
       
Rohde Dominika Starówka wieczorową porą - sprint miejski Elbląg brązowy medal
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino III msc
       
Skocelas Grzegorz Grand Prix Polonia - E1 Pruchnik I msc
Grand Prix Pomorza - E3 Bąkowo I msc
Grand Prix Pomorza - klasyfikacja końcowa Bąkowo I msc
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Grudziądz II msc
Puchar Wawelu - E3 - miejski Kraków II msc
Grand Prix Pomorza - E1 Bąkowo II msc
Grand Prix Pomorza - E2 Bąkowo II msc
Puchar Wawelu - E1 - średni Kraków III msc
       
Pawlicka Alicja Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino I msc
Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino II msc
       
Lange Helena Puchar Luzina - lato 2016 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino III msc
       
Nadolska Dominika Puchar Luzina - wiosna 2016 Strzebielino I msc
       
Bargańska Julia Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino II msc
       
Klein Edyta Puchar Luzina - jesien 2016 Luzino II msc
       
Post Julianna Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino III msc
       
Dampc Gabriel Puchar Luzina - jesień 2016 Luzino III msc
       








SPRAWOZDANIE

z działalności sekcji Biegu na Orientację

za rok 2015

 

 

Ø  Sekcja BnO istnieje już 24 lata. Na dzień 31 grudnia 2015 roku sekcja liczyła 59 członków zapisanych w GKS Luzino

Ø  29 zawodników posiada licencje i jest zarejestrowanych w Polskim  Związku Orientacji Sportowej.

Ø  W minionym roku zawodnicy naszego klubu startowali w 22 różnych zawodach na różnych szczeblach, na terenie całego kraju, wielokrotnie stając na podium. Łącznie naliczyliśmy 191 osobostarty.

 

                - 21 marca - Luzino - "Puchar Luzina - wiosna 2015"

                                (26 zawodników)

                - 29 marca – Kwidzyn – Mistrzostwa Województwa w biegu długodystansowym

                               (8 zawodników)

                - 9 maja - Gdynia - Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym

                                (9 zawodników)

                - 9 maja – Gdynia – Mistrzostwa Województwa w biegu sprinterskim

                               (9 zawodników)

                - 8 sierpnia - Barłomino - "Puchar Luzina - lato 2015"

                                (7 zawodników)

                - 14-16 sierpnia - Kwidzyn - zawody międzynarodowe "Grand Prix Polonia"

                               (9 zawodników)

                - 5 września - Luzino - "Puchar Luzina - jesień 2015"

                               (12 zawodników)

                - 12-13 września - Elbląg – Puchar Pomorza + Puchar Elbląga

                                (6 zawodników)

                - 19-20 września – Szklarska Poręba – Mistrzostwa Polski – klasyk, sztafety

                               (11 zawodników)

                - 26-27 września – Złocieniec - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

                               (5 zawodników)

                - 10 października - Gdynia - Mistrzostwa Gdyni

                               (9 zawodników)

                - 11 października – Koleczkowo – Mistrzostwa Województwa w biegu klasycznym

                               (7 zawodników)

                - 17-18 października - Wrocław - Mistrzostwa Polski - nocne + sztafety sprinterskie

                               (6 zawodników)

                - 24 października - Luzino - "Puchar Luzina - zima 2015"

                               (15 zawodników)

 

Ø  Zawodnicy naszego klubu w minionym roku 58 razy stawali na podium.

Ø  W zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy aż 18 medali:

o    15 na Mistrzostwach Województwa (2 x złote, 6 x srebrnych, 7 brązowych)

o    3 na Mistrzostwach  Polski (2 x złote, 1 x srebrny)

Ø  Za swoje wysokie wyniki osiągane w minionym roku, jedna zawodniczka naszego klubu zdobyła II klasę sportową.

Ø  W rankingu wojewódzkim nasze zawodniczki zajmują miejsca w pierwszej trójce.

Ø  Również w rankingu ogólnopolskim  zawodnik naszego klubu znajduje się na pierwszym miejscu, a jedna zawodniczka jest na dziewiątym miejscu  najlepszych biegaczy w Polsce.

Ø  Jako klub sportowy jesteśmy w III Lidze Ogólnokrajowej.

Ø  Ponadto zdobyto 6 punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu

Oprócz udziału w zawodach na terenie całego kraju sekcja nasza jak co roku zorganizowała cztery rundy otwartych zawodów wojewódzkich pod nazwą „Puchar Luzina”, w których oprócz zawodników zaawansowanych startują także zawodnicy początkujący, dla których jest to pierwszy z wielu koniecznych warunków do zrealizowania, aby wstąpić do GKS Luzino. Łącznie w Pucharze Luzina w roku 2015 startowało 160 zawodników.

SPRAWOZDANIE
z działalności sekcji BnO
za rok 2014
 
 
  

Ø  Sekcja BnO istnieje już 23 lata. Na dzień 31 grudnia 2014 roku sekcja liczyła 41 członków zapisanych w GKS Luzino

Ø  19 zawodników posiada licencje i jest zarejestrowanych w Polskim  Związku Orientacji Sportowej.

Ø  W minionym roku zawodnicy naszego klubu startowali w 29 różnych zawodach na różnych szczeblach, na terenie całego kraju, wielokrotnie stając na podium. Łącznie naliczyliśmy 242 osobostarty.

 

- 6 kwietnia – Kwidzyn – Mistrzostwa Województwa w biegu długodystansowym (9 zawodników)

                - 12 kwietnia - Luzino - "Puchar Luzina - wiosna 2014" (23 zawodników)

                - 13 kwietnia – Mechowo – Mistrzostwa Polski w biegu długodystansowym    (7 zawodników)

                - 18 maja - Gdynia - Mistrzostwa Województwa w biegu klasycznym (8 zawodników)

                - 24-25 maja – Helusz k/Przemyśla – Klubowe Mistrzostwa Polski – klasyk, sztafeta (7 zawodników)

                - 1 czerwca - Wejherowo - Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym      (7 zawodników)

                - 6-7 czerwca - Warszawa - Mistrzostwa Polski - sprint, średni  (7 zawodników)

                - 5 lipca - Barłomino - "Puchar Luzina - lato 2014" (10 zawodników)

                - 15-17 sierpnia - Puławy - zawody międzynarodowe "Grand Prix Polonia"      (5 zawodników)

                - 22-24 sierpnia - Gdynia – zawody międzynarodowe "Grand Prix Pomorza"  (5 zawodników)

                - 13 września - Dzierzgoń – Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego (7 zawodników)

                - 14 września - Elbląg – Puchar Pomorza + Puchar Elbląga (7 zawodników)

                - 20-21 września – Nowy Dwór Wejherowski – Mistrzostwa Polski – klasyk, sztafeta     (10 zawodników)

                - 27-28 września – Grudziądz - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (5 zawodników)

                - 4-5 października - Warszawa - Mistrzostwa Polski - nocne, sprint    (5 zawodników)

                - 12 października – Gdynia – Mistrzostwa Gdyni (7 zawodników)

                - 18 października - Strzebielino - "Puchar Luzina - jesień 2014" (22 zawodników)

                - 22 października - Kwidzyn - Wojewódzka Gimnazjada i Licealiada (16 zawodników)

                - 25 października - Luzino - "Puchar Luzina - zima 2014"    (24 zawodników)

 

Ø  Zawodnicy naszego klubu w minionym roku 86 razy stawali na podium.

Ø  W zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy aż 20 medali:

o    7 na Mistrzostwach Województwa (4 x złoty, 3 x srebrny)

o    6 na Mistrzostwach  Polski (2 x zloty, 3 x srebrny, 1 x brązowy)

Ø  Za swoje wysokie wyniki osiągane w minionym roku, trzy zawodniczki naszego klubu zdobyły klasy sportowe.

Ø  W rankingu wojewódzkim nasze zawodniczki zajmują czołowe miejsca.

Ø  Również w rankingu ogólnopolskim  zawodnik naszego klubu znajduje się na pierwszym miejscu, a jedna zawodniczka jest w pierwszej dziesiątce  najlepszych biegaczy w Polsce

Ø  Jako klub sportowy jesteśmy w III Lidze Ogólnokrajowej i zajmujemy tam II miejsce.

Ø  Oprócz udziału w zawodach na terenie całego kraju sekcja nasza jak co roku zorganizowała cztery rundy otwartych zawodów wojewódzkich pod nazwą „Puchar Luzina – 2014”, w których oprócz zawodników zaawansowanych startują także zawodnicy początkujący, dla których jest to pierwszy z wielu koniecznych warunków do zrealizowania, aby wstąpić do GKS Luzino. Łącznie w Pucharze Luzina w roku 2014 startowało 123 zawodników.

Miejsca na podium
zawodników GKS Luzino
w roku 2014
       
Jakielaszek Ryszard Mistrzostwa Polski - sprint Warszawa złoty medal
Mistrzostwa Polski - klasyk Nowy dwór Wejherowski złoty medal
Mistrzostwa Polski - long Mechowo srebrny medal
Mistrzostwa Polski - średni Warszawa srebrny medal
Mistrzostwa Polski - nocne Warszawa brązowy medal
Klubowe Mistrzostwa Polski - klasyk Helusz srebrny medal
Mistrzostwa Województwa - long Kwidzyn złoty medal
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Grand Prix Polonia - E1 Puławy I msc
Grand Prix Polonia - E2 Puławy I msc
Grand Prix Pomorza - klasyfikacja końcowa Gdynia I msc
Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego Dzierzgoń I msc
Grand Prix Elbląga Elbląg I msc
Grand Prix Polonia - klasyfikacja końcowa Puławy II msc
Grand Prix Pomorza - E2 Gdynia II msc
Grand Prix Pomorza - E3 Gdynia II msc
Grand Prix Polonia - E3 Puławy III msc
Poligon 2014 - sprint Warszawa III msc
ranking ogólnopolski   I msc
ranking wojewódzki   III msc
       
Graczyk Karolina Wojewódzka Licealiada Kwidzyn złoty medal
Mistrzostwa Wojewodztwa - średni Wejherowo złoty medal
Mistrzostwa Gdyni Gdynia złoty medal
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino I msc
Grand Prix Elbląga Elbląg II msc
Mistrzostwa Powiatu Sztumskiego Dzierzgoń III msc
ranking wojewódzki   I msc
III klasa sportowa    
       
Pipka Magda Wojewódzka Licealiada Kwidzyn srebrny medal
Mistrzostwa Województwa - średni Wejherowo srebrny medal
Mistrzostwa Gdyni Gdynia srebrny medal
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
Grand Prix Polonia - E1 Puławy II msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino II msc
Grand Prix Polonia - E2 Puławy III msc
Grand Prix Polonia - klasyfikacja końcowa Puławy III msc
Grand Prix Elbląga Elbląg III msc
ranking wojewódzki   III msc
ranking ogólnopolski   X msc
III klasa sportowa    
       
Pawlicka Alicja Mistrzostwa Wojewodztwa - klasyk Gdynia złoty medal
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino I msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino II msc
ranking wojewódzki   II msc
       
Semak Ewelina Mistrzostwa Wojewodztwa - klasyk Gdynia srebrny medal
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino III msc
II klasa sportowa    
       
Grzenkowicz Kinga Mistrzostwa Gdyni Gdynia srebrny medal
       
Szmidtka Wiesław Mistrzostwa Grudziądza Grudziądz brązowy medal
Mistrzostwa Gdyni Gdynia brązowy medal
       
Bobkowska Jagoda Mistrzostwa Gdyni Gdynia brązowy medal
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino II msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino III msc
       
Streng Agnieszka Mistrzostwa Grudziądza Grudziądz brązowy medal
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino II msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino II msc
Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino III msc
Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino III msc
       
Lange Weronika Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino I msc
       
Kołodzik Rafał Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino I msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino I msc
       
Skibińska Wiktoria Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino III msc
       
Kaliszewski Mariusz Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
       
Kołodzik Klaudia Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
       
Mutke Weronika Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
       
Wieleba Marlena Puchar Luzina - zima 2014 Luzino I msc
       
Wójtowicz Kacper Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino I msc
       
Zawielak Kamil Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino I msc
       
Lange Helena Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino II msc
Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino II msc
Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino II msc
Puchar Luzina - zima 2014 Luzino III msc
       
Bichowska Agata Puchar Luzina - wiosna 2014 Luzino II msc
       
Kankowska Dominika Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino II msc
       
Lesner Amelia Puchar Luzina - zima 2014 Luzino II msc
       
Waszkiewicz Laura Puchar Luzina - lato 2014 Barłomino II msc
       
Mielke Barbara Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino III msc
       
Dampc Gabriel Puchar Luzina - jesień 2014 Strzebielino III msc
       


SPRAWOZDANIE
z działalności sekcji Biegu na Orientację
za rok 2013


Sekcja BnO istnieje już 22 lata. Na dzień 31 grudnia 2013 roku sekcja liczyła 39 członków zapisanych w GKS Luzino.
19 zawodników posiada licencje i jest zarejestrowanych w Polskim i Okręgowym Związku Orientacji Sportowej.
W minionym roku zawodnicy naszego klubu startowali w 38 różnych zawodach na różnych szczeblach, na terenie całego kraju, wielokrotnie stając na podium. Łącznie naliczyliśmy 276 osobostartów.
- 5-7 kwietnia - Żary – Puchar Borów Dolnośląskich (1 zawodnik)
- 13 kwietnia – Grudziądz – Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (6 zawodników)
- 14 kwietnia - Kwidzyn - Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym (7zawodników)
- 20 kwietnia – Mierki – Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego (1 zawodnik)
- 26-28 kwietnia - Malcanów - zawody międzynarodowe "Grand Prix Mazowsza" (7 zawodników)
- 3-5 maja – Kąty Rybackie – zawody międzynarodowe „Puchar Bałtyku” (2 zawodników)
- 17-19 maja – Gdańsk – Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu sprinterskim, klasycznym i sztafetowym (7 zawodników) 
- 25 maja - Rumia - Mistrzostwa Województwa w biegu sprinterskim (7 zawodników)
- 31maja – 2 czerwca – Człopa – Mistrzostwa Polski „Puchar Najmłodszych” (3 zawodniczki)
- 7-9 czerwca - Zamość - Mistrzostwa Polski - sprint, średni, sztafety (7 zawodników)
- 15 czerwca - Luzino - "Puchar Luzina - wiosna 2013" (17 zawodników)
- 20 lipca - Barłomino - "Puchar Luzina - lato 2013" (15 zawodników)
- 23-25 sierpnia - Gniewino - "Grand Prix Pomorza" (5 zawodników)
- 21-22 września - Sierakowice - Mistrzostwa Województwa w biegu klasycznym (7 zawodników)
- 27-29 września - Pruchnik - Mistrzostwa Polski - nocne, klasyk (5 zawodników)
- 5-6 października – Rumia/Gdynia - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (6 zawodników)
- 9 października - Rumia - Wojewódzka Gimnazjada i Licealiada (19 zawodników)
- 13 października - Kraków - Mistrzostwa Polski - długi dystans (1 zawodnik)

- 19 października - Luzino - "Puchar Luzina - jesień 2013" (26 zawodników)
- 26 października - Luzino - "Puchar Luzina - zima 2013" (24 zawodników)

Zawodnicy naszego klubu w minionym roku
76 razy stawali na podium.
 
W zawodach rangi mistrzowskiej zdobyliśmy aż
21 medali:
14 na Mistrzostwach Województwa (5 x złoty, 4 x srebrny, 5 x brązowy)
1 na Mistrzostwa Międzywojewódzkich (1 x brązowy)
4 na Mistrzostwach Polski (2 x srebrny, 2 x brązowy)

Za swoje wysokie wyniki osiągane w minionym roku, trzy zawodniczki naszego klubu zdobyły klasy sportowe.

W minionym roku 3 zawodniczki zostały powołane do Kadry Wojewódzkiej.
W rankingu wojewódzkim nasze zawodniczki zajmują czołowe miejsca. 
Również w rankingu ogólnopolskim  zawodnik naszego klubu znajduje się na pierwszym miejscu najlepszych biegaczy w Polsce.
Jedna nasza zawodniczka naszego klubu jest w klasie maturalnej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie
Oprócz udziału w zawodach na terenie całego kraju sekcja nasza jak co roku zorganizowała cztery rundy otwartych zawodów wojewódzkich pod nazwą „Puchar Luzina – 2013”, w których oprócz zawodników zaawansowanych startują także zawodnicy początkujący, dla których jest to pierwszy z wielu koniecznych warunków do zrealizowania, aby wstąpić do GKS Luzino. Łącznie w Pucharze Luzina w roku 2013 startowało 145 zawodników.

MIEJSCA   NA  PODIUM
zawodników sekcji BnO
w roku 2013

 
 
  

Jakielaszek
  Ryszard

 
 
  Mistrzostwa Polski w biegu sprinterskim – Zamość
  Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym – Zamość
  Mistrzostwa Polski w biegu długodystansowym - Kraków

  Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym” - Kwidzyn 
  Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Mierki 
  Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Grudziądz
  „Puchar Borów Dolnośląskich” – E1 - Żary
  „Puchar Borów Dolnośląskich” – E2 - Żary
  „Puchar Borów Dolnośląskich” – E3 - Żary
  „Puchar Borów Dolnośląskich” – klasyfikacja końcowa   – Żary
  „Grand Prix Mazowsza – E1” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – E2” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – E3” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – klasyfikacja końcowa” –   Malcanów
  „Puchar Bałtyku” – E1
  „Grand Prix Pomorza” – E1 – Gniewino
  Ranking Ogólnopolski za rok 2013
 
srebrny medal

srebrny medal
brązowy medal

złoty medal
złoty medal
złoty medal
3 msc
1 msc
1 msc
2 msc
2 msc
3 msc
1 msc
2 msc
3 msc
3 msc
1 msc                
 

 
Semak
  Ewelina

 

Mistrzostwa Województwa w biegu sprinterskim – Rumia
Mistrzostwa Województwa w biegu długodystansowym – Gdynia
Mistrzostwa Województwa w biegu klasycznym – Sierakowice
Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym” – Kwidzyn
„Puchar  Luzina – wiosna 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – klasyfikacja końcowa” – Luzino 
Ranking Wojewódzki za rok 2013

III klasa sportowa
członkini Kadry Wojewódzkiej
 

złoty medal

złoty medal
srebrny medal
brązowy medal
1 msc
1 msc
1 msc
1 msc
1 msc
1 msc
 
 

 
            
Graczyk
  Karolina

 
Mistrzostwa Pomorza i Kujaw - Grudziądz
Mistrzostwa  Województwa w biegu średniodystansowym” – Kwidzyn
 Mistrzostwa Województwa w biegu sprinterskim - Rumia
 „Mistrzostwa Gminy w BnO” - Luzino
 „Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – klasyfikacja końcowa” – Luzino
  III klasa sportowa
  członkini Kadry Wojewódzkiej    
srebrny medal
srebrny medal 
srebrny medal
srebrny medal
1 msc
1 msc
1 msc
1 msc
3 msc                   
 

 
Pieńkowska
  Paulina

 

 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegu sztafetowym –Rumia
 „Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
 „Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
 „Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
 „Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
 członkini Kadry Wojewódzkiej
 

  brązowy medal
  1 msc
  1 msc
  1 msc
  2 msc
 

 
Pawlicka
  Alicja

 

  Mistrzostwa Województwa w biegu sprinterskim - Rumia
  „Grand Prix Mazowsza – E1” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – E2” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – E3” – Malcanów
  „Grand Prix Mazowsza – klasyfikacja końcowa” – Malcanów
  „Grand Prix Pomorza” – E1 - Gniewino
  „Grand Prix Pomorza” – E2 - Gniewino
  „Grand Prix Pomorza” – E3 - Gniewino
  „Grand Prix Pomorza” – klasyfikacja końcowa - Gniewino
  „Mistrzostwa Gminy w BnO” - Luzino 
  „Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – klasyfikacja końcowa” – Luzino
 

  brązowy medal
  1 msc
  3 msc
  1 msc
  1 msc
  3 msc
  3 msc
  1 msc
  2 msc
  złoty medal
  1 msc
  1 msc
  1 msc
  1 msc
  2 msc
 

 
Pipka
  Magda

 

  Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym” – Kwidzyn
  Wojewódzka Licealiada w BnO – Rumia
  „Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
  „Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
 „Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
  

  brązowy medal
  brązowy medal
  2 msc
  3 msc
  2 msc
  2 msc
   

 
Nadolska
  Dominika

 

  „Grand Prix Mazowsza – E1” – Malcanów
  „Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
  III klasa sportowa 
 

  2 msc
  2 msc

 
Streng
  Agnieszka

 
„Puchar Luzina – lato 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
  

 2 msc
 3 msc
 

  Szweda
  Aleksandra

 

„Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
   

3 msc
3 msc
 
 
Okroj
  Magda

 

„Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
„Puchar Luzina – zima 2013” – Luzino
  
 

3 msc
3 msc
 
 
Kaliszewski
  Mariusz

 

„Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
 
 
 

1 msc
 

Grzenkowicz
  Kinga

 

„Puchar Luzina – wiosna 2013” – Luzino
 
 

 

  2 msc
   
 

Bobkowska
  Jagoda

 

 „Puchar Luzina – jesień 2013” – Luzino
 
 

 
 
2 msc

  Szmidtka
  Wiesław

 

  Mistrzostwa Polski w biegu sprinterskim – Gdańsk
 Mistrzostwa  Województwa  w biegu sprinterskim – Rumia
  bieg sprinterski – Rumia 
 

brązowy medal
brązowy medal
 1 msc
 

 
 
tekst pod projektem